• about19

Hoe bereik je tientallen kilometers ultralange afstandstransmissie?Door twee kleine dozen?Verzamel snel kennispunten!

Als het gaat om transmissie over lange afstanden, zal de oude bestuurder, gezien de kosten, eerst aan twee dingen denken: glasvezeltransceivers en bruggen.Gebruik bij glasvezelkabels transceivers.Als er geen glasvezel is, hangt het ervan af of de werkelijke omgeving verbinding kan maken met de brug.
Meer dan tien kilometer en tientallen kilometers, maar ook voor een stabiele en betrouwbare transmissie is glasvezel onontbeerlijk.
Laten we het vandaag hebben over de toonaangevende oplossing in optische vezelcommunicatie: optische vezeltransceiver.
Een transceiver is een apparaat voor signaalconversie, meestal aangeduid als een glasvezeltransceiver.De opkomst van optische vezeltransceivers zet getwiste elektrische signalen en optische signalen naar elkaar om, waardoor een soepele overdracht van datapakketten tussen de twee netwerken wordt gegarandeerd en tegelijkertijd de transmissieafstandslimiet van het netwerk wordt verlengd van 100 meter koperdraden tot 100 meter. kilometer (singlemode glasvezel).
Met de voortdurende ontwikkeling van technologie is het de huidige trend geworden dat snelle seriële VO-technologie de traditionele parallelle I/O-technologie vervangt.De snelste parallelle businterfacesnelheid is 133 MB/s ATA7.De overdrachtssnelheid die wordt geboden door de SATA1.0-specificatie die in 2003 is uitgebracht, heeft 150 MB/s bereikt en de theoretische snelheid van SATA3.0 heeft 600 MB/s bereikt.Wanneer het apparaat op hoge snelheid werkt, is de parallelle bus gevoelig voor interferentie en overspraak, wat de bedrading behoorlijk ingewikkeld maakt.Het gebruik van seriële transceivers kan het lay-outontwerp vereenvoudigen en het aantal connectoren verminderen.Seriële interfaces verbruiken ook minder stroom dan parallelle poorten met dezelfde busbandbreedte.En de werkmodus van het apparaat wordt gewijzigd van parallelle verzending naar seriële verzending en de seriële snelheid kan worden verdubbeld naarmate de frequentie toeneemt.
Op FPGA gebaseerd embedded Gb-snelheidsniveau en low-power architectuurvoordelen, stelt het ontwerpers in staat om efficiënte EDA-tools te gebruiken om het probleem van protocol- en snelheidsveranderingen snel op te lossen.Met de brede toepassing van FPGA is de transceiver geïntegreerd in FPGA, wat een effectieve manier is geworden om het probleem van de transmissiesnelheid van apparatuur op te lossen.
High-speed transceivers maken het mogelijk om grote hoeveelheden data point-to-point te verzenden.Deze seriële communicatietechnologie maakt volledig gebruik van de kanaalcapaciteit van het transmissiemedium en vermindert het aantal vereiste transmissiekanalen en apparaatpinnen in vergelijking met parallelle databussen, waardoor de communicatie aanzienlijk wordt verminderd.kosten.Een transceiver met uitstekende prestaties moet de voordelen hebben van een laag stroomverbruik, klein formaat, eenvoudige configuratie en hoge efficiëntie, zodat hij gemakkelijk in het bussysteem kan worden geïntegreerd.In het snelle seriële datatransmissieprotocol spelen de prestaties van de zendontvanger een beslissende rol in de transmissiesnelheid van de businterface en beïnvloeden ze ook de prestaties van het businterfacesysteem tot op zekere hoogte.Dit onderzoek analyseert de realisatie van de high-speed transceiver-module op het FPGA-platform, en biedt ook een nuttige referentie voor de realisatie van verschillende high-speed seriële protocollen.
Deze kleine box heeft een zeer hoge blootstellingsgraad in het langeafstandstransmissieschema en is vaak te zien in onze bewakings-, draadloze, glasvezeltoegangs- en andere scenario's.
hoe te gebruiken
Transceivers van optische vezels worden over het algemeen in paren gebruikt en worden ingezet aan de toegangszijde (die via schakelaars kan worden aangesloten op terminals zoals camera's, AP's en pc's) en de externe ontvangstzijde (zoals computerruimte/centrale controlekamer, enz. ., het kan natuurlijk ook worden gebruikt voor toegangsterminal), waardoor een lage latentie, hoge snelheid en stabiele communicatiebrug voor beide uiteinden wordt gebouwd.
In principe, zolang de technische specificaties zoals snelheid, golflengte, vezeltype (zoals hetzelfde single-mode single-fiber product of hetzelfde single-mode dual-fiber) consistent zijn, zijn verschillende merken op elkaar afgestemd en zelfs één uiteinde van de vezeltransceiver en één uiteinde van de optische module kan worden bereikt.communicatie.Maar we raden het niet aan.
Enkele en dubbele vezel
De enkelvezelige transceiver maakt gebruik van WDM-technologie (wavelength division multiplexing), het ene uiteinde zendt golflengte 1550nm uit, ontvangt golflengte 1310nm en het andere uiteinde verzendt 1310nm en ontvangt 1550nm, om het ontvangen en verzenden van gegevens op één optische vezel te realiseren.
Daarom is er maar één optische poort op dit type transceiver en zijn de twee uiteinden precies hetzelfde.Om onderscheid te maken, worden de producten over het algemeen geïdentificeerd door de A- en B-uiteinden.
Transceiver met enkele vezel (afgebeeld is een paar, nul één)
De optische poorten van de dual-fiber transceiver zijn "één paar" - de zendpoort gemarkeerd met TX + de ontvangende poort gemarkeerd met RX, het ene uiteinde is een paar en elke verzendende en ontvangende voert zijn respectieve taken uit.De golflengten van TX en RX zijn hetzelfde, beide zijn 1310nm.
Dual-fiber transceiver (afgebeeld is een paar, nul één)
Op dit moment zijn de mainstream single-fiber producten op de markt.In het geval van vergelijkbare transmissiemogelijkheden zijn single-fiber transceivers die "de kosten van één vezel besparen" duidelijk populairder.

Singlemode en Multimode
Het verschil tussen single-mode optische vezelzendontvangers en multi-mode optische vezelzendontvangers is eenvoudig, dat wil zeggen, het verschil tussen single-mode optische vezel en multi-mode optische vezel.
De kerndiameter van single-mode vezel is klein (slechts één lichtmodus mag zich voortplanten), de dispersie is klein en het is meer anti-interferentie.De transmissieafstand is veel groter dan die van multimode-vezel, die meer dan 20 kilometer of zelfs honderden kilometers kan bereiken.Meestal toegepast binnen 2 kilometer.
Dat is precies omdat de kerndiameter van single-mode vezel klein is, de straal moeilijk te regelen is en een duurdere laser vereist is als lichtbron (multi-mode vezel gebruikt over het algemeen LED-lichtbron), dus de prijs is hoger dan die van multimode-vezel, wat kosteneffectiever is.
Momenteel zijn er veel single-mode transceiverproducten op de markt.Multi-mode datacentertoepassingen zijn meer, kernapparatuur tot kernapparatuur, korteafstandscommunicatie met grote bandbreedte.
drie belangrijke parameters:
1. Snelheid.Er zijn Fast- en Gigabit-producten beschikbaar.
2. Transmissieafstand.Er zijn producten van enkele kilometers en tientallen kilometers.Vergeet naast de afstand tussen de twee uiteinden (optische kabelafstand) niet te kijken naar de afstand van de elektrische poort tot de switch.Hoe korter hoe beter.
3. Het modustype van de vezel.Single-mode of multi-mode, single-fiber of multi-fiber.


Posttijd: 17 maart-2022